چاپگر های برچسب را بیشتر بشناسید

چاپگر های برچسب را بیشتر بشناسید

چاپگر برچسب
چاپگرهای بارکد، بارکد پرینتر، لیبل پرینتر و چاپگر برچسب، نام های مصطلح برای معرفی تجهیزاتی کاملا تخصصی برای چاپ برچسب مشخصات محصولات می باشد. این برچسب ها حاوی اطلاعات ثابت یا متغیر نوشتاری، گرافیکی و بارکدی هستند که با توجه به وجود تنوعی از پارامترهای اطلاعاتی، طراحی، چاپ و به روی محصولات الصاق می گردند. علمیات شناسایی و ردیابی محصولات در فرایندهای مدیریت گردش اطلاعات در صنایع، سازمان ها، اصناف و… با استفاده از چاپگرهای برچسب میسر می گردد.
روش انتقال حرارت (Thermal Transfer):
در این روش از ریبون های مخصوص اینگونه چاپگرها که عموما از جنس وکس، رزین و یا ترکیبی از وکس و رزین می باشد استفاده می گردد. نوع ریبون مناسب چاپ بر اساس برچسب مورد استفاده که می تواند از جنس کاغذ، پلاستیک، پلی استر، متال، PVC، تایوک و… باشد انتخاب می گردد.
روش حرارتی مستقیم (Direct Thermal):
در این روش از نوع برچسب حرارتی یا ترمال همانند کاغذ حرارتی مورد استفاده برخی از دستگاه های فکس استفاده می گردد که برای چاپ نیازی به ریبون نبوده و چاپ روی برچسب عمر مفید کمتری نسبت به حالت قبل دارد و در مقابل نور آفتاب به مرور از بین می رود.

سه نوع ریبون برای استفاده در پرینترهای انتقال حرارتی وجود دارد:

  1. وکس که پر کاربردترین است و در برابر لکه تا حدی مقاوم می‌باشد که برای چاپ لیبل‌های کاغذی مات و نیمه براق مناسب است.

  2. وکس/ رزین که در برابر لکه مقاوم است و برای کاغذهای نیمه براق و برخی از لیبل‌های ساخته شده از مواد مصنوعی مناسب است.

  3. رزین که در برابر خراش و مواد شیمیایی مقاوم است و برای لیبل‌های دارای روکش مصنوعی مناسب است.

زمانی که چاپ بر روی استوک لیبل‌های متوالی صورت می‌گیرد، احتمال دارد که محل چاپ از لیبلی به لیبل دیگر کمی جابجا شود. بسیاری از لیبل پرینترها از یک سنسور استفاده می‌کنند که فاصله، درز، خط یا سوراخ‌های بین لیبل‌ها را مشخص کند تا از ثبت محدوده چاپ بوسیله ابزار نشانگر اطمینان حاصل کنند. این موضوع برای پرینتر این امکان را فراهم می‌کند تا ورودی استوک لیبل را تنظیم کرده به‌طوری‌که پرینت با این ابزار به خوبی مطابقت داشته باشد.

انواع لیبل پرینتر

  • لیبل پرینترهای رومیزی که معمولاً برای کارهای سبک – تا متوسط- طراحی شده‌است، از رول با عرض ۴ اینچ استفاده می‌کند. این پرینترها بی صدا و ارزان قیمت هستند.

  • لیبل پرینترهای تجاری که به‌طور معمول می‌تواند رول بزرگتری (تا عرض ۸ اینچ) را در خود جای دهد و مخصوص کار چاپ با حجم متوسط است.

  • لیبل پرینترهای صنعتی که برای کارهای سنگین، کارکرد مداوم در انبارها، مراکز توزیع و کارخانجات طراحی شده‌است. لیبل پرینترهای صنعتی قابل حمل که برای انجام کارهای سنگین در محل، طراحی شده‌است. نمونه‌هایی از این کارها لیبل زدن برای دستگاه‌های الکتریکی، سایت‌های احداث، طبقاتی از کارخانه که در آن‌ها هیچ کامپیوتری وجود ندارد می‌باشد.

ریدرهای آر اف آی دی (به انگلیسیRFID) لیبل پرینترهای مخصوصی هستند که هم‌زمان عمل چاپ و رمزدار کردن بر روی فرستنده‌های خودکار آر اف آی دی (به انگلیسیRFID)(تگها) که به کاغذ یا مواد ترکیبی قابل چاپ را انجام می‌دهند. تگ‌های آر اف آی دی (به انگلیسیRFID) نیازمند اطلاعات چاپ شده برای سازگاری برگشتی با سیستم‌های بارکد هستند، از این رو انسان می‌تواند این تگ را تشخیص دهد.

  • نرم افزار لیبل یک نرم افزار کامپیوتری است که بر روی یک کامپیوتر شخصی معمولی اجرا می‌شود و برای ایجاد یا قالب بندی کردن لیبل‌ها برای چاپ طراحی شده‌است.

این نرم افزار می‌تواند با استفاده از درایورهای پرینتر موجود در سیستم عامل یا درایورهای جاسازی شده در نرم افزار از طریق زیر سیستم پرینت سیستم عامل به چاپگر دسترسی داشته باشد.

همانطور که در این متن شرح داده شد این نرم افزار ممکن است با لیبل پرینترهای مخصوص کار کنند، یا برگه و لیبل‌های تغذیه متوالی در یک پرینر کامپیوتری معمولی را به کار گیرد.

  • لیبل پرینترهای شخصی یا لیبل سازها که دستگاه‌های دستی یا رومیزی کوچکی هستند.

آنها برای استفاده در دفاتر خانگی، دفاتر کوچک یا کسب و کارهای کوچک در نظر گرفته شده‌اند.

قیمت این پرینترها به‌طور کلی بسیار کم است که همین ویژگی آن‌ها را در نزد کاربرانی که حجم کارشان کم است محبوب کرده‌است؛ اما آن‌ها بر روی نوارهای مخصوصی که اغلب حرارتی هستند چاپ انجام می‌دهند که معمولاً گران هستند. در گذشته، سیستم‌های مکانیکی که با برجسته‌سازی یک نوار پلاستیکی رنگی، به نام نوار امباس (آج زن)، کار می‌کردند رایج بود. چکشی به شکل یک حرف الفبا شکل آن حرف را به صورت برجسته در طرف مقابل نوار ایجاد می‌کرد. پلاستیک برآمده شده بی رنگ می‌شود و تقابل دیداری بوجود می‌آورد. امروزه این مدل تقریباً به‌طور کامل با وسایل الکترونیکی انتقال حرارت که خود دارای صفحه کلید و صفحه نمایش و یک کارتریج جامع حاوی مواد برچسب (و ریبون چاپ، در صورت استفاده شدن) می‌باشند جایگزین شده‌است.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه

تمامی کالاهای موجود در این وب سایت داری گارانتی تامین کننده میباشد و مشخصات تامین کننده در اطلاعات کالا قابل رویت است. رد کردن